به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، خالد جعفری در مراسم افتتاح طرح افزایش ظرفیت سیلوی آرد گلنام آزادی بانه اظهار داشت: برای تکمیل این پروژه حدود ۵ میلیارد تومان آورده شخصی هزینه شده است، که با احتساب فاز قبلی که در هفته دولت سال ۹۶ افتتاح شد، مجموعا ۱۲ میلیارد تومان آورده شخصی هزینه شده است.

وی افزود: این امر منجر به اشتغال ۱۸ نفر و اضافه‌شدن ۶۰ هزار تن به ظرفیت سیلوی گندم شهرستان بانه شده است.

جعفری گفت: استان کردستان در سال جاری با تولید یک میلیون و ۱۷۰ هزار تن گندم رتبه دوم کشور را به دست آورد که ۲۰۰ هزار تن آن به مصرف استان رسیده و بقیه آن نیز جهت مصرف سایر استان‌ها منظور می‌شود، که وجود ۵۸۰ هزار تن ظرفیت سیلوی گندم و ۳۵۰ هزار تن مجوز تاسیس سیلو اسباب نگهداری مطلوب‌تر تولیدات استان را فراهم می‌نماید.

وی همچنین تولید گندم شهرستان بانه در سال‌جاری را ۲۱۵ هزار تن اعلام کرد و ظرفیت سیلوهای شهرستان را ۱۳۲ هزار تن، و ۴۵ هزار تن نیز در دست احداث بیان نمود، که مجموع این شرایط وضعیت مطلوب‌تر خرید گندم در شهرستان را در پی خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان در پایان مجموع طرح‌های افتتاحی در دهه فجر شهرستان سقز در بخش کشاورزی را ۱۴۷ پروژه با هزینه‌ای بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعلام نمود.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱

دسته‌ها: دانلود فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *